Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO KORFU   >>>PROPOZYCJE WYCIECZEK SAMOCHODOWYCH  >>>Porto Timoni i Paleokastritsa 

Całodniowa, intensywna wycieczka z trekkingiem na plażę Porto Timoni, ze zwiedzaniem zamku Angelokastro i pobytem w miasteczku Paleokastritsa.

 

Porto Timoni → Agios Georgios → Angekolastro → Paleokastritsa

portotimoni

agiosgiorgos

angekolastro

paleokastritsa
 

 

Z Północy

 (punkt startowy Roda)

Roda-> Paleokastritsa -> Angelokastro -> Agios Georgios -> Porto Timoni -> Roda

64km 2h w samochodzie

 

Jadąc z północy wyspy rozpoczynamy zwiedzanie od Paleokastritsa - czekają nas piękne widoki, dużo punktów widokowych - warto przy jednym z nich zatrzymać się na poranną kawkę.

 

W Paleokastritsa do zwiedzenia jest również klasztor, a kawałek dalej zamek Angelokastro - warto podróż zaplanować tak, żeby zamku nie zwiedzać w samo południe, chyba, że słońce nie będzie świeciło specjalnie mocno.

Przy wyjechaniu z Roda około 08:30, koło 09:15 powinniście być w Paleokastritsa, jest ona tak piękna, że z pewnością będziecie po drodze robili wiele przystanków na zdjęcia, więc można założyć na nią spokojnie 2 godziny.

Następnie kierujemy się na zachód na zwiedzanie zamku, przeznaczamy na nie około godzinę - 1,5 czasu, wyjeżdżamy i jedziemy przez Agios Georgios - możemy w nim zrobić przerwę na obiad i/lub plażowanie lub od razu pojechać do Afionas celem wybrania się na Porto Timoni.

Pamiętajcie, że Porto Timoni jest dziką plażą, nie kupicie nic na niej, więc warto to mądrze rozplanować pod względem jedzenia.

Przy założeniu podanych przez ram czasowych, w Agios Georgios powinniście być około 14:00.

Przejazd do Afionas zajmie około 15 minut, liczmy 10 minut na parkowanie, 15 minut przejście przez wioskę, ewentualne zdjęcia, sklep.

Przejście do Porto Timoni to spacer mniej więcej 20-to minutowy, ale należy doliczyć nawet drugie tyle na zdjęcia po drodze.

Na plaży jesteśmy zatem około 15:00 - 15:30.

Godzinka na plaży, droga powrotna z Afionas do Rody zajmuje około pół godziny, z powrotem jesteśmy około 17:00.

 

Jadąc ze środka wyspy, najlepiej zrobić trasę dwiema różnymi drogami.

Za punkt rozpoczęcia obraliśmy Benitses.

 

Benitses -> Paleokastritsa -> Angelokastro -> Agios Georgios -> Porto Timoni lub Benitses -> Porto TImoni -> Agios Georgios -> Angelokastro -> Paleokastritsa -> Bentises

3h w samochodzie, 98 kilometrów

 

 

 

Wybierając kolejność przystanków, weźmy pod uwagę, ile i gdzie chcemy głównie poplażować.

Dobrym pomysłem może być rozpoczęcie wycieczki od północy, czyli od Afionas i Porto Timoni, wówczas możemy spędzić tam tyle czasu, ile nam się podoba, a jeśli nawet będzie go znacznie więcej, niż spodziewaliśmy się, to Paleokastritsę można zwiedzić innego dnia, jest bardziej na południe, więc druga jest krótsza.

Tak samo wygląda to jadąc z północy wyspy, wówczas jadąc z Kavos, do Afionas i z powrotem jest do pokonania 157 km i 3,5h łącznie, więc wycieczkę trzeba rozpocząć wcześnie rano.

Wyjeżdżając o 08:30, do Afionas dojedzie się około 10:30.

Przejście na Porto Timoni ze zdjęciami i plażowaniem zajmie około 2 - 2,5 godziny.

13:00 - przejazd do Agios Georgios i tam plażowanie i/lub obiad ALBO pominięcie plażowania i udanie się dalej w kierunku Paleokastritsy i Angelokastro.

Z Agios Georgios do Angelokastro podróż potrwa około 30 minut, przy założeniu 1h w Agios Georgios na obiad, pod zamkiem jesteśmy około 14:30/14:45.

Zwiedzenia zamku 1 godzina, przejazd do Paleokastrisa ze zdjęciami po drodze kolejne 30 minut, dojazd na parking około 16:15. Z Paleokastirsa droga do Kavos zajmie około 1,5h.

Przy godzinnym pobycie w Paleokastritsa, z powrotem powinniśmy być około 19:00 - plan został przedstawiony w dosyć szybkim tempie zwiedzania, weźcie to pod uwagę :)

 

 

 

 
165km 4h w samochodzie
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl